کتاب صوتی کمان گیر

کتاب صوتی کمان گیر

فایل نمونه:

معرفی کتاب صوتی کمان گیر

داستانی الهام‌بخش و حکمت‌‌آموز از نویسنده پرفروش بین‌المللی، پائولو کوئیلو… کتاب صوتی کمان گیر روایتی ساده اما پرمعنا از زندگی تیراندازی مشهور است که نگاهی فلسفی و متفاوت نسبت به جهان هستی دارد.
درباره کتاب صوتی کمان گیر

جدیدترین اثر پائولو کوئیلو، نویسنده محبوب و پرطرفدار برزیلی، قصه مردی جوانی به نام تتسویا را روایت می‌کند که در سال‌های نه چندان دور بهترین کماندار سرزمینش بوده اما حالا از این موقعیت دوری کرده و با نجاری کردن و زندگی در یک دهکده روزگارش را می‌گذراند.

قصه کتاب کمان گیر (The Archer) از اینجا آغاز می‌‌شود: مردی جوان که اهل تیراندازی و کار با کمان است، تصمیم می‌گیرد پیش تتسویا برود تا در طول مسابقه‌ای، این قهرمان باسابقه و افسانه‌ای را شکست دهد و نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. تتسویا قبول می‌کند و رقابتی بینشان شکل می‌گیرد. اما نقطه اوج کتاب آنجاست که پسرکی از دور نظاره‌گر این ماجراست و پس از رفتن آن جوان غریبه از دهکده، نزد کمانگیر کهنه‌کار می‌رود و از او پرسش‌هایی عمیق درمورد مفهوم زندگی می‌پرسد. پس از آن است که تتسویا با زبانی تمثیلی و استعاری، اجزای مختلف کمان و شیوه استفاده از آن را به شیوه‌های مختلف زیستن در جهان هستی تشبیه می‌کند و نکات نغز و حکمت‌آموزی را بیان می‌نماید.

یکی از اصلی‌ترین پیام‌های کتاب کمان گیر این است که برای زندگی کردن به معنای حقیقی باید اعمال و روح ما با هم پیوند داشته باشند. معنای زندگی در شجاعت است؛ تتسویا در طول داستان چندین مفهوم را برای پسر بیان می‌کند که بسیاری از آن‌ها از ارزش‌های الهام‌بخش روزمره ما محسوب می‌شوند؛ سازگاری با تغییرات، چگونگی غلبه بر مشکلات، شجاعت برای تصمیم گیری، تلاش، نوآوری، تمایل برای ایجاد تغییر و …

پس اگر می‌خواهید تا مدت‌ها به جملات به ظاهر ساده اما فلسفی این کتاب فکر کنید، شکست‌ها و سرخوردگی‌ها و مشکلاتتان را به عنوان یکی از حقایق زندگی بپذیرید و با ایمان و داشتن هدف رنگ‌ و بوی متفاوتی به زندگی‌تان بدهید، کتاب کمان گیر را به هیچ وجه از دست ندهید.
نکوداشت‌های کتاب صوتی کمان گیر

 • رمان‌نویسی که به زبانی جهانی می‌نویسد. (مجله نیویورک تایمز)
 • کتاب‌های کوئیلیو بر روی میلیون‌ها نفر اثرات زندگی بخش داشته است. (Times)
 • نوشته‌های او مانند یک مسیر انرژی است که ناخواسته خوانندگان را به سمت خودشان سوق می‌دهد. (Le Figaro)
  کتاب صوتی کمان گیر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به داستان‌های حکمت‌آموز و فلسفی از شنیدن کتاب صوتی کمان‌گیر لذت خواهند برد.
پائولو کوئیلو را بیشتر بشناسیم

پائولو کوئلیو (Paulo Coelho) اهل ریودوژانیروی برزیل و متولد سال ۱۹۴۷ است. مشهورترین کتابش، همانطور که حدس می‌زنید، رمان کیمیاگر است که به بیش از ۵۰ زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده، و در بیشتر از ۱۵۰ کشور مختلف به انتشار رسیده است. این اثر با فروشی بالغ بر حدود ۶۰ میلیون نسخه، یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های تمام دوران‌ها به شمار می‌رود.

کوئیلو عضو آکادمی ادبیات برزیل بوده و تا همین لحظه که این سطور نگاشته می‌شوند، نزدیک به ۱۱۵ جایزه و افتخار ملی و بین المللی را از آن خود نموده است!

آنچه در ادامه می‌بینید، اسامی مهم‌ترین کتاب‌های به فارسی ترجمه‌شده از پائولو کوئیلو است: «شیطان و دوشیزه پریم، عشق ورای ایمان، هیپی، ساحره‌ی پورتوبلو، ۱۰ قانون موفقیت.»
جملات برگزیده کتاب کمان گیر

 • هدف همان چیزی است که باید به آن دست یافت.
 • خودت هدف را انتخاب کردی و خودت مسئول آن هستی.
 • اجازه نده چه از روی ترس و چه از روی خوشحالی متوقف شوی.
 • اگر هیچ‌گاه خطر نکنی هرگز نخواهی فهمید چه چیزی را باید تغییر دهی.
 • هیچ‌کس نمی‌تواند انسان را هنگام گذشتن از مسیری که او را به سرنوشتش پیوند می‌زند متوقف کند.
  در بخشی از کتاب صوتی کمان گیر می‌شنویم

تیر به‌خاطر سادگی و سبکی‌اش ممکن است شکننده به‌نظر برسد، ولی قدرت کمان‌گیر به این معناست که تیر می‌تواند قدرت بدنی و ذهن کمان‌گیر را تا فاصله‌ای طولانی با خود حمل کند.

افسانه‌ای قدیمی می‌گوید: روزی یک تیر به‌تنهایی توانست یک کشتی را غرق کند؛ چون مردی که تیر را شلیک کرده بود می‌دانست کدام قسمت چوب ضعیف است، پس با تیرش سوراخی در آن ایجاد کرد که آب به‌آرامی از آن وارد کشتی شد و کشتی را غرق کرد و کمان‌گیر از این طریق توانست مهاجمان تهدیدکننده‌ی روستایش را برای همیشه از میان بردارد.

تیر همان قصدی است که دست کمان‌گیر را رها می‌کند و به‌سمت هدف پیش می‌رود؛ تیر در حرکتش آزاد است و همان راهی را طی می‌کند که هنگام رهاشدنش از کمان برایش انتخاب شده است.

باد و جاذبه‌ی زمین برآن تأثیر می‌گذارند، ولی این هم بخشی از خط سیرش است؛ یک برگ هیچ‌وقت برگ‌بودن را تنها به این خاطر که طوفان از درخت جدایش کرده رها نمی‌کند.

قصد انسان باید بی‌نقص، درست، مشتاقانه، محکم و دقیق باشد. هیچ‌کس نمی‌تواند انسان را هنگام گذشتن از مسیری که او را به سرنوشتش پیوند می‌زند متوقف کند.

مشخصات کتاب صوتی


نویسنده: پائولو کوئیلو
مترجم: سونیا سینگ
گوینده: تایماز رضوانی
ناشر: انتشارات مجید

مجری طرح: موسسه کتابیاران
سال انتشار ۱۴۰۱
فرمت کتاب MP3
مدت ۱ ساعت و ۱۸ دقیقه

خرید و دانلود قانونی از:

کتابراه

طاقچه

فیدیبو