راهنما و قوانین شرکت در مسابقه کتابخوانی:

🔶 این مسابقه به صورت مستمر و هر ماه بر مبنای بخشی از یک کتاب یا خلاصه یک کتاب (بین ۲۰ تا ۵۰ صفحه) برگزار می‌شود.

🔷 موضوعات کتاب‌ها متنوع و در سطح مخاطب عام بدون در نظر گرفتن تحصیلات و سن مخاطبان شامل کتاب‌های رمان و داستان، مذهبی، موفقیت، تاریخی، بیوگرافی، خاطرات، دانستنی‌های عمومی و… می‌باشد.

🔴 مراحل مسابقه:

📝 مسابقه در هفت مرحله برگزار می‌شود. شش مرحله مقدماتی و مرحله پایانی. متن کتاب منبع مسابقه به شش بخش تقسیم شده که در هر مرحله مقدماتی، یک بخش آن برای کاربران ارسال می‌گردد.

👨‍💻 کاربران باید در آزمون هر مرحله مقدماتی به چهار سؤال از پنج سؤال پاسخ درست بدهند تا بتوانند وارد مرحله بعد شوند. در غیر این صورت برای شرکت مجدد در آزمون آن مرحله باید حداقل یک روز صبر کنند.

⭕️ شرکت کنندگان می‌توانند بین دو مرحله، بیش از یک روز فاصله بیاندازند.

🔟 در مرحله هفتم (پایانی) از کل مطالب (منبع مسابقه) مراحل پیشین آزمون گرفته می‌شود.

📆 زمان شرکت در مسابقه:

 🔸در هر ماه یک مسابقه از یک کتاب مشخص، برگزار می‌شود. کاربران از ساعت ۳ بامداد روز یکم تا ساعت ۲۴ روز بیست و نهم هر ماه می‌توانند در مسابقه شرکت کنند.

🔢 امتیازبندی:

🔻 مجموع امتیازات هر مرحله ۵ و مجموع امتیازات ۶ مرحله مقدماتی، ۳۰ امتیاز است.

🔟 مرحله دهم (پایانی) ۱۰ سؤال دارد. امتیاز پاسخ درست به هر سؤال مرحله پایانی ۳ و مجموع امتیاز آن ۳۰ است. بنابراین مجموع امتیازات مرحله مقدماتی و پایانی ۶۰ امتیاز است.

✍️ عضویت در کانال تلگرامی مسابقه ۱۰ امتیاز دارد. مجموع امتیازات عضویت در کانال و پاسخگویی درست به سؤالات ۷۰ امتیاز است.

♦️ ۵۰ امتیاز نیز برای دعوت از دیگران برای شرکت در مسابقه در نظر گرفته شده است که به ازای هر نفر یک امتیاز و حداکثر ۵۰ امتیاز است.

🔢 مجموع کل امتیازات قابل اخذ در هر مسابقه  ۱۲۰ امتیاز است.

 🎲 جوایز و نحوه قرعه‌کشی:

📚 هدف از برگزاری این مسابقه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و ترغیب مخاطبان به خواندن کتاب‌های مفید و لذت بردن از مطالعه است و اهداء جوایز تنها برای بالا بردن جذابیت مسابقه و ایجاد رقابت بین شرکت‌کنندگان است.

۱️⃣ جایزه هر ماه: یک جایزه نقدی یک میلیون و پانصد هزار ریالی برای یک نفر بر اساس قرعه‌کشی از میان افرادی که حداقل ۶۵ امتیاز کسب کرده‌اند.

🔸کاربرانی که امتیاز ۶۵ را کسب کرده‌اند دو بار شانس برنده شدن در قرعه‌کشی را دارند و کسانی که امتیاز ۶۶، سه بار و به همین ترتیب کسانی که امتیاز ۱۲۰ را کسب کرده باشند ۵۷ بار شانس برنده شدن در قرعه‌کشی را دارند.

🔸قرعه‌کشی در روز سی‌ام هر ماه انجام و نتایج آن از طریق کانال کتاب و کتاب‌خوانی به آدرس (@ketab_khani1) به همه کاربران اعلام می‌شود.

❇️ قوانین برگزاری مسابقه:

📆 زمان برگزاری مسابقه برای هر شرکت کننده، اختصاصی و به‌طور مستقل از دیگر شرکت کنندگان است. ولی شرکت کنندگان باید تاریخ شروع و خاتمه و فواصل الزامی بین هر مرحله را رعایت کنند.

🔸اگر کاربر در هر مرحله از مسابقه نتواند امتیاز حدنصاب را کسب کند برای شرکت مجدد در آزمون باید روز بعد (یعنی از ساعت ۳ بامداد فردای آن روز) به بات مراجعه کند.

▶️ ورود به مرحله بعد، منوط به گذراندن مراحل قبل است.

🔹 در صورتی که شرکت کنندگان بیش از حد بین مراحل فاصله بیاندازند و یا دیر وارد مسابقه شوند، به نحوی که نتوانند مراحل مسابقه را در زمان و با شرایط پیش‌بینی شده به پایان برسانند، امتیاز مراحل باقی‌مانده را از دست می‌دهند.

🔻 در هر مرحله، امکان بازگشت به مرحله قبل یا پرش به مراحل بعدی وجود ندارد.

▪️امکان ویرایش پاسخ‌های مراحل قبل وجود ندارد.

  سؤالات به صورت چهار گزینه‌ای است و تنها یک گزینه صحیح است.

🔼 سؤالات یکی یکی به کاربر ارائه می‌شود. گزینه‌ها در زیر هر سؤال آمده و کاربر باید گزینه صحیح را لمس کند.

 ⭕️ سؤالات بعدی در صورتی برای کاربر فرستاده می‌شود که به سؤالات قبلی پاسخ دهد.

🖊 پاسخ غلط امتیاز منفی ندارد.

✳️ کاربران در آزمون هر مرحله باید حداقل به تعداد سؤال حدنصاب آن مرحله پاسخ درست بدهند. در غیر این صورت لازم است برای کسب امتیاز حد نصاب یک روز بعد مجددا در آزمون شرکت کنند.

⛔️ به شرکت کنندگانی که در آزمون هر مرحله به کمتر از تعداد حد نصاب پاسخ درست دهند هیچ امتیازی در آن مرحله تعلق نمی‌گیرد.

♦️ امتیاز معرفی مسابقه به دیگران فقط در زمان برگزاری مسابقه یعنی از ساعت ۳ بامداد اول هر ماه تا ساعت ۲۴ بیست و نهم هر ماه محاسبه می‌شود و در روز سی‌ام و سی و یکم محاسبه نمی‌شود.

🔶 به ازای هر دو نفری که با لینک معرفی در یک ماه وارد بات شوند یک امتیاز برای ماه بعد برای کاربر منظور می‌شود. یعنی مثلا اگر کاربری در ماه مهر ۸۰ نفر را وارد مسابقه کرده علاوه بر اینکه سقف امتیاز ۵۰ در ماه مهر را می‌گیرد ۴۰ امتیاز هم برای او در ماه آبان منظور می‌شود یا اگر در مهر ۲۰ نفر را وارد کرده ۱۰ امتیاز در آبان برای او منظور می‌شود.